به گزارش خطوط پروازی، در نامه ای از سوی مدیرکل موزه ها و اموال منقول فرهنگی تاریخی سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری، تقویم کاری موزه ها و اماکن فرهنگی تاریخی تحت پوشش این سازمان در نوروز 98 ابلاغ شد.
ادامه ...
به گزارش خطوط پروازی، نرخ بهای آب های گرم معدنی اردبیل بعد از بررسی توسط دستگاه های متولی تعیین شد.به گزارش سفرنیوز، رئیس‌جمهوری به وزیر کشور دستور داد تا این وزارت از طریق نیروی انتظامی جمهوری اسلامی ایران ترتیباتی اتخاذ کند که از درج مهر ورود و خروج به ایران در گذرنامه اتباع خارجی خودداری شود.
به گزارش سفرنیوز، معاون گردشگری سازمان میراث فرهنگی گفت: با قاطعیت اعلام می‌کنم از اجرای طرح نمایندگی‌های اطلاع‌سانی گردشگری ایران در خارج از کشور راضی نبودم و این طرح اکنون متوقف است.
به گزارش سفرنیوز، برگزاری تورهای آشناسازی فعالان رسانه‌ای و گردشگری کشورهای همسایه با ظرفیت‌های گردشگری استان آذربایجان غربی، در فهرست اقدامات سال جاری اداره‌کل میراث‌فرهنگی آذربایجان غربی قرار می‌گیرد.
به گزارش سفرنیوز، دهمین اجلاس بین‌المللی رشد و توسعه شهری با رویکرد حفاظت از بافت تاریخی در حوزه اوراسیا توسط اداره‌کل میراث‌فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری آذربایجان‌شرقی در تبریز برگزار خواهد شد.
به گزارش سفرنیوز، سرپرست معاونت گردشگری اداره‌کل میراث‌فرهنگی استان یزد از سفر گروه 14 نفری از تورگردانان باسابقه کشور مجارستان به استان یزد و بازدید از جاذبه‌های فرهنگی و گردشگری این استان خبر داد.
به گزارش سفرنیوز، در حاشیه چهارمین روز از برگزاری نمایشگاه بین‌المللی گردشگری و صنایع‌دستی اصفهان دفتر جدید هواپیمایی ترکیش ایر رسماً گشایش یافت.
به گزارش سفرنیوز، مدیرکل میراث‌فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری استان اصفهان ظهر امروز در حاشیه سومین روز از برگزاری نمایشگاه بین‌المللی گردشگری و صنایع‌دستی اصفهان در دیدار با فعالان گردشگری چین با ایراد سخنانی تاکید کرد: «بازار گردشگری چین به‌ویژه در سه سال اخیر از اهمیت زیادی نزد مسئولان و فعالان گردشگری اصفهان برخوردار است.»
کاش مي‌شد هزاران سال به عقب باز گرديم تا ببينيم کدام موضوع زمينه غرور و افتخار ملي و تاريخي را براي ما رقم زده است.
به گزارش سفرنیوز، نشستی با حضور رضا برومند مدیرکل میراث‌فرهنگی هرمزگان، مهدی جهانگیری رئیس هیئت مدیره بانک گردشگری، مرتضی خامی مدیرعامل بانک گردشگری و سرمایه‌گذار پارک آبی بندرعباس در خصوص تعیین تکلیف تسهیلات این پروژه برگزار شد.
به گزارش سفرنیوز، معاون توسعه مدیریت سازمان میراث‌فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری گفت: «سازمان میراث‌فرهنگی یکی از پیشروترین سازمان‌ها در حوزه ماده 27 است و باید از امکانات قانونی برای توسعه گردشگری و حفظ و احیای میراث‌فرهنگی استفاده کنیم.»
به گزارش سفرنیوز، سرپرست هیئت باستان‌شناسی در منطقه ریوی از آغاز ساخت یک دیوار حفاظتی به‌منظور حفاظت اضطراری از بنای خشتی مربوط به دوره هخامنشی که در محوطه تاریخی ریوی قرار گرفته است، خبر داد.
به گزارش سفرنیوز، مدیرکل میراث‌فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری اصفهان در دیدار با مدیرکل کمیته امداد امام‌خمینی(ره) و جمعی از مدیران این مجموعه تاکید کرد: «از آمادگی لازم برای حمایت از مددجویان کمیته امداد امام(ره) در سه حوزه آموزش، ترویج و بازاریابی در حوزه صنایع‌دستی در پهنه استان اصفهان برخورداریم.»
به گزارش سفرنیوز، مدیرکل میراث‌فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری استان لرستان از برگزاری همایش توسعه گردشگری غرب کشور در این استان خبر داد.
به گزارش سفرنیوز، رئیس اداره میراث‌فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری دزفول از کشف دو خمره سفالی حین عملیات احداث خط لوله انتقال گاز برای منازل در بخش سردشت این شهرستان خبر داد.
به گزارش سفرنیوز، در راستای حفظ، احیا و اشاعه هنرهای سنتی ایران، منبت سرباز قاجار توسط معصومه ریحانه زمان هنرمند کارگاه مرمت گروه پژوهشی هنرهای سنتی پژوهشگاه میراث‌فرهنگی و گردشگری ساخته شد.
به گزارش سفرنیوز، مدیرکل میراث‌فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری استان کرمان از تجهیز چهار اثر تاریخی این استان به سامانه فروش بلیت الكترونیک خبر داد.
به گزارش سفرنیوز، فرماندار نیر گفت: «مدرن ترین مجتمع آبدرمانی و هتل پنج ستاره استان اردبیل در نیر درحال اجرا است.»
به گزارش سفرنیوز، سرپرست نمایندگی میراث‌فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری شهرستان اشنویه از آمادگی این شهرستان برای برگزاری چهارمین جشنواره کشوری گیلاس خبر داد.
به گزارش سفرنیوز، پیشرفته و گسترده بودن خدمات درمانی در ایران در مقایسه با کشورهای همسایه و برتری نسبی این خدمات از لحاظ قیمتی در مقایسه با بسیاری از کشورهای پیشرفته باعث شده تا بازار خدمات درمان و سلامت ایران مورد توجه شهروندان سایر کشورها قرار بگیرد و شاخه جدیدی از گردشگری با عنوان گردشگری سلامت در کشور ظهور کند.
به گزارش سفرنیوز، گروهی از خبرنگاران خراسان شمالی در قالب یک تور رسانه‌ای به مانه و سملقان سفر کردند و از آثار تاریخی و جاذبه های گردشگری این شهرستان بازدید کردند.
به گزارش سفرنیوز، مدیر کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان اصفهان در دیدار با غدا هیجاوی رئیس بخش آسیا و اقیانوسیه، شورای جهانی صنایع دستی، از برنامه ریزی برای ثبت جهانی بازار تاریخی میدان امام(ره) (نقش جهان) به عنوان بازار جهانی صنایع دستی و همچنین برنامه ریزی برای انتخاب شهرهای کاشان و شهرضا به عنوان شهرهای جهانی سرامیک و سفال خبر داد.
به گزارش سفرنیوز، معاون اقتصادی وزارت امور خارجه از آمادگی این وزارت خانه برای همکاری کلیه سفارتخانه های ایران با هنرمندان و فعالان گردشگری خبر داد.
به گزارش سفرنیوز، معاون گردشگری سازمان میراث‌فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری کشور گفت: «با اقدامات صورت‌گرفته، ایران به‌صورت حرفه‌ای وارد بازار گردشگری سلامت دنیا شده است.»